porady - Wrastający paznokieć. Jak pozbyć sie tego cholerstwa?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Wrastający paznokieć. Jak pozbyć sie ...
Napisano 13-03-2011 17:32
, przez poziomka4
Siatkówka, pływanie, piłka ręczna itd. Sport to to co kocham. Niestety 2 lata temu miałam przykry wypadek w konsekwencji czego najpierw zszedł mi prawie całkowicie paznokieć a teraz wrasta.
Każdy krok to niewyobrażalny ból ! Ktoś kto tego nie przeżył nie może mieć o tym pojęcia! Istna masakra
Palec bardziej przypomina kartofel niż palec. Zbliża się lato a ja znowu bede sie musiała ukrywać z tym okropieństwem bo nie moge powiedzieć zeby to był miły widok. Paznokieć krwawi, ropieje, a z każdą sekundą jest coraz gorzej bo przecież paznokieć rośnie. Cały czas próbuje go wyciąć ale nic ! Byłam u lekarza, dał mi MAŚĆ! Do jasnej cholery jak sie coś wbiło to przecież głupia maść tego nie wyciągnie! A jak powiedziałam to temu "lekarzowi" (oczywiście trochę delikatniej i spokojniej) to ten na to że to nie jest w granicach jego możliwości on może mi co najwyżej ściągnąć paznokcia. Oczywiście sie nie zgodziłam. Moja mama kiedyś też to przechodziła. Samo ściągniecie paznokcia nie wiele pomoże. Jeżeli sie go dobrze nie przytnie to nic innego nie pomoże.
Zrezygnowałam z porad lekarzy. Jak wielcy specjaliści mi nie pomogą to zrobie to sama.

Jak już wspomniałam każdy dotyk niesamowicie boli, na znieczulenie nie mam co liczyć, dałabym sobie radę gdybym tylko mogła dojśc nożyczkami do tego miejca,a niestety rowek jest zasłoniety taką opuszką (dzikim mięsem) która bardzo krwawi i nie sposób sie dostać do miejsca w rowku.

Jest jakiś sposób zeby zmniejszyć albo nie wiem wysuszyć tą opuszkę?
Wrastający paznokieć. Jak pozbyć sie ...
Napisano 27-06-2019 10:12:09
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Wrastający paznokieć. Jak pozbyć sie ...
Napisano 21-03-2012 22:57
, przez Kate93
Witaj Poziomko4 mam taki sam problem jak Ty i ja poradzilam sie w tej sprawie kosmetyczki.i co prawda muszę czekac do lata ale założy mi ona specjalna klamre na paznokiec i wytnie co trzeba wtedy paznokiec bedzie rosl rowno z klamra.To nie boli a poleca sie nosic latem poniewaz wtedy mozesz wygodniejsze buty nosic jak masz ta klamre :)
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.83